Results GIRLS

 
Round Team 1 Team 2 Result 1. Set 2. Set 3. Set
I LTU Bakeviciute / Valionyte LAT Jurdža / Lūse 0 2 12 21 20 22    
I LTU Tinginyte / Grudzinskaite BLR Kholad / Egorova 2 0 21 14 21 14    
I EST Simenson-Plakso / Hollas LAT Raciņa / Čerņavska 0 2 12 21 9 21    
I LTU Rudkovskaja / Vasilauskaite LAT Grosberga / Briede 2 0 25 23 21 15    
I RUS Fediunova / Voronina  EST Hollans / Šadeiko 2 0 21 4 21 10    
II RUS Bocharova / Kozhdei LAT Jurdža / Lūse 2 1 12 21 22 20 15 7
II LTU Tinginyte / Grudzinskaite LAT Raciņa / Čerņavska 0 2 14 21 14 21    
II RUS Ganenko / Kopylova  LTU Rudkovskaja / Vasilauskaite 2 1 21 11 26 28 15 4
II RUS Fediunova / Voronina  LTU Paskevic / Kovalskaja 2 0 21 16 21 18    
13 EST Simenson-Plakso / Hollas BLR Kholad / Egorova 1 2 21 19 19 21 11 15
9 EST Hollans / Šadeiko LTU Tinginyte / Grudzinskaite 0 2 6 21 11 21    
9 LAT Grosberga / Briede LAT Jurdža / Lūse 1 2 21 13 19 21 14 16
9 BLR Kholad / Egorova LTU Paskevic / Kovalskaja 0 2 14 21 12 21    
9 LTU Bakeviciute / Valionyte LTU Rudkovskaja / Vasilauskaite 0 2 15 21 15 21    
III RUS Bocharova / Kozhdei LAT Raciņa / Čerņavska 2 0 21 16 21 10    
III RUS Ganenko / Kopylova  RUS Fediunova / Voronina  0 2 14 21 16 21    
7 LTU Tinginyte / Grudzinskaite LAT Jurdža / Lūse 0 2 21 23 17 21    
7 LTU Paskevic / Kovalskaja LTU Rudkovskaja / Vasilauskaite 2 0 21 13 21 17    
5 LAT Jurdža / Lūse RUS Ganenko / Kopylova  1 2 19 21 21 19 14 16
5 LTU Paskevic / Kovalskaja LAT Raciņa / Čerņavska 2 0 21 17 22 20    
PF RUS Bocharova / Kozhdei RUS Ganenko / Kopylova   1  2  17  21  21  12  13  15
PF RUS Fediunova / Voronina  LTU Paskevic / Kovalskaja  2  1 21 17 17 21 15 11
3-4 v. RUS Bocharova / Kozhdei
LTU Paskevic / Kovalskaja
 0  2  16  21  8  21    
1-2 v. RUS Ganenko / Kopylova 
RUS Fediunova / Voronina 
 0  2  19  21  16  21    

 

 

POOL PLAY

 

Team 1 Team 2 Result 1. Set 2. Set 3. Set
   POOL A                
RUS Fediunova/Voronina  LTU Paskevic/Kovalskaja 1 2 17 21 21 19 9 15
LTU Paskevic/Kovalskaja BLR Kholad/Egorova 2 0 21 12 21 14    
BLR Kholad/Egorova RUS Fediunova/Voronina  0 2 3 21 11 21    
   POOL B                
LTU Tinginyte/Grudzinskaite LAT Raciņa/Čerņavska 1 2 15 21 25 23 12 15
LAT Raciņa/Čerņavska EST Hollans/Šadeiko 2 0 21 12 21 9    
EST Hollans/Šadeiko LTU Tinginyte/Grudzinskaite 0 2 11 21 15 21    
   POOL C                
RUS Bocharova/Kozhdei LAT Grosberga/Briede 2 0 21 14 21 18    
LAT Grosberga/Briede LTU Rudkovskaja/Vasilauskaite 2 1 21 17 19 21 15 11
LTU Rudkovskaja/Vasilauskaite RUS Bocharova/Kozhdei 0 2 15 21 13 21    
   POOL D                
RUS Ganenko/Kopylova  LAT Jurdža/Lūse 2 1 17 21 21 10 15 10
EST Simenson-Plakso/Hollas LTU Bakeviciute/Valionyte 0 2 18 21 15 21    
EST Simenson-Plakso/Hollas RUS Ganenko/Kopylova  0 2 7 21 16 21    
LTU Bakeviciute/Valionyte LAT Jurdža/Lūse 0 2 15 21 7 21    
RUS Ganenko/Kopylova  LTU Bakeviciute/Valionyte 2 1 18 21 23 21 15 11
LAT Jurdža/Lūse EST Simenson-Plakso/Hollas 2 0 21 14 21 6