Pool Play (Women)

 


 

Date Time Court Team A Team B Results
Pool A
04-Aug 10:00 4 BLR Hirzhon/Stankevich UKR Dashevska/Lysytsia 0-2 (6-15;13-15)
04-Aug
10:00 2 LTU Zelezniakaite/Kenstaviciute RUS Movchan/Andreiuk 0-2 (9-15; 10-15)
04-Aug
12:00 2 LTU Zelezniakaite/Kenstaviciute BLR Hirzhon/Stankevich 0-2 (12-15; 9-15)
04-Aug
12:00 4 RUS Movchan/Andreiuk UKR Dashevska/Lysytsia 0-2 (12-15; 17-19)
04-Aug
14:00 4 BLR Hirzhon/Stankevich RUS Movchan/Andreiuk 0-2 (8-15; 9-15)
04-Aug
14:00 2 UKR Dashevska/Lysytsia LTU Zelezniakaite/Kenstaviciute 2-0 (15-12; 15-9)
Pool B
04-Aug 10:30 2 LTU Ivoskaite/Tamasauskaite UKR Rylova/Chechelnytska 0-2 (11-15; 7-15)
04-Aug 10:30 4 POL Jolhym/Herrmann POL Jundzill/Gierczynska 0-2 (4-15; 7-15)
04-Aug
12:30 2 POL Jolhym/Herrmann LTU Ivoskaite/Tamasauskaite 2-0 (15-11; 15-10)
04-Aug
12:30 4 POL Jundzill/Gierczynska UKR Rylova/Chechelnytska 1-2 (15-13; 11-15; 7-11)
04-Aug
14:30 2 LTU Ivoskaite/Tamasauskaite POL Jundzill/Gierczynska 0-2 (7-15; 2-15)
04-Aug 14:30 4 UKR Rylova/Chechelnytska POL Jolhym/Herrmann 2-0 (15-5; 15-8)
Pool C
04-Aug
11:00 2 EST Kaen/Rohtla EST Sadeiko/Vengerfeldt 2-0 (15-10; 15-13)
04-Aug
11:00 4 UKR Holovchenko/Vasilieva LAT Grosberga/Namike 1-2 (13-15; 15-13; 7-11)
04-Aug
13:00 2 UKR Holovchenko/Vasilieva EST Kaen/Rohtla 2-0 (15-12; 15-9)
04-Aug
13:00 4 LAT Grosberga/Namike EST Sadeiko/Vengerfeldt 2-0 (15-5; 18-16)
04-Aug
15:00 2 EST Kaen/Rohtla LAT Grosberga/Namike 0-2 (10-15; 9-15)
04-Aug
15:00 4 EST Sadeiko/Vengerfeldt UKR Holovchenko/Vasilieva 0-2 (15-17; 17-19)
Pool D
04-Aug
11:30 4 RUS Izgina/Mukhamadieva LAT Briede/Ozolina 2-1 (15-9; 14-16; 11-7)
04-Aug
11:30 2 RUS Bocharova/Voronina LTU Grudzinskaite/Vaitkute 2-0 (15-12; 16-14)
04-Aug
13:30 4 RUS Bocharova/Voronina RUS Izgina/Mukhamadieva 2-0 (15-10; 7-15)
04-Aug
13:30 2 LTU Grudzinskaite/Vaitkute LAT Briede/Ozolina 0-2 (12-15; 7-15)
04-Aug
15:30 2 RUS Izgina/Mukhamadieva LTU Grudzinskaite/Vaitkute 2-0 (16-14; 15-11)
04-Aug
15:30 4 LAT Briede/Ozolina RUS Bocharova/Voronina 0-2 (7-15; 6-15)